Wspomaganie pozycjonowania — jak sprawdzić ruch na pozycjonowaną stronę i wspomagać ten proces?

Pozycjonowanie strony internetowej jest procesem długim, nieprzewidywalnym i często bardzo trudnym. Zazwyczaj zlecamy ten proces agencji SEO lub profesjonalistom, a nawet prowadząc go samodzielnie zastanawiamy się jak możemy jeszcze bardziej go wspomóc. Ciekawym i bardzo skutecznym sposobem jest sprowadzenie ruchu na pozycjonowaną witrynę internetową. Wbrew pozorom jest to bardzo dobry sposób na przyspieszenie całego procesu i ma wiele zalet. Jak zatem sprowadza się ruch na pozycjonowaną witrynę i dlaczego jest to aż takie korzystne?
Pozycjonowanie i wspomaganie pozycjonowania — Jak sprawdzić ruch na pozycjonowaną stronę i wspomagać ten proces?

Dlaczego sprowadzanie ruchu na witrynę jest skuteczne?

Pozyskiwanie ruchu na pozycjonowaną witrynę internetową jest bardzo skutecznym sposobem wspomagania procesu pozycjonowania. Dzieje się tak przede wszystkim, gdyż pozyskując ruch z zewnętrznych źródeł na stronę którą pozycjonujemy, podnosimy jego statystyki. Dla Google nie ma różnicy w kontekście statystyk czy nasza strona jest w trakcie pozycjonowania czy jest już wypozycjonowana.

Konkretny ruch pozyskiwany na naszą stronę internetową będzie zwiększał statystyki witryny, a to będzie wpływało na wyższe jej pozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Wyższe pozycje zaś z kolei i mocniejsze statystyki serwisu sprawiają, iż pozycjonowanie przebiega szybciej i jest to swego rodzaju pozytywne napędzające się koło. Statystyki, jakie możemy podnosić poprzez pozyskiwanie ruchu na naszej pozycjonowanej stronie to przede wszystkim liczba wejść, liczba unikalnych użytkowników, czas pobytu na stronie czy aktywność pozyskanych użytkowników w obrębie danego serwisu internetowego.

Statystyki ruchu na danym serwisie są ważnymi czynnikami rankingowymi decydującymi o pozycji strony w wyszukiwarce Google, dlatego powinniśmy przykładać do tego elementu wiele uwagi.

Inne strony www

Pierwszym sposobem pozyskiwania ruchu na naszą stronę internetową są inne strony www. Przede wszystkim możemy na pozycjonowaną witrynę kierować ruch z innych naszych serwisów internetowych jeśli je posiadamy. Możemy umieszczać na niej banery reklamowe, linki czy zachęcenia. Możemy również oferować zniżki i rabaty w zamian za zapoznanie się z naszą marką na głównej witrynie. Przekierowanie przynajmniej części ruchu z innej strony internetowej z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem, a mamy ku temu wiele okazji i możliwości.

Pozyskiwanie ruchu ze stron www nie ogranicza się tylko do innych naszych serwisów. Ruch na naszą pozycjonowaną witrynę możemy pozyskiwać również w inny sposób. Możemy przede wszystkim wykupywać artykuły sponsorowane na poczytnych serwisach internetowych, a także współpracować z influencerami którzy w zamian za opłatą będą polecali naszą witrynę na swoich blogach i stronach internetowych.

Social media

Drugim sposobem, w jaki możemy pozyskiwać odbiorców i generować ruch na naszą pozycjonowana stronę internetową są media społecznościowe. Jest to bardzo aktywne miejsce sieci, które gromadzi wiele osób zainteresowanych daną kategorią. Może zatem służyć nam do pozyskiwania potencjalnych klientów i użytkowników którzy będą aktywnie korzystali z naszego serwisu.

Mówiąc o mediach społecznościowych przede wszystkim możemy stworzyć profil marki, który będzie często odnajdywany i to właśnie z niego możemy kierować ruch na naszą stronę internetową jako główne miejsce marki w sieci. Możemy również reklamować się na grupach tematycznych prezentując ofertę marki czy zapraszając użytkowników do skorzystania z naszej strony internetowej. Możemy również poprosić o udostępnienie postu z reklamą znajomych. W ten sposób możemy w krótkim czasie pozyskać bardzo dużą ilości osób, które przejdą na naszą witrynę oraz się z nią zapoznają.

Płatne reklamy

Jednym z ciekawszych sposobów, jakie możemy wykorzystywać do sprowadzenia ruchu na naszą witrynę internetową są płatne reklamy. Choć w pierwszej chwili może wydawać się to bardzo drogim i nierentownym sposobem pozyskiwania ruchu, warto rozważyć takie posunięcie. Przede wszystkim możemy korzystać z dwóch najpopularniejszych systemów reklamowych takich jak Google Ads i Facebook Ads.

Możemy również określać maksymalne stawki za kliknięcie w link i przejście na naszą stronę internetową, a także wybierać najtańsze opcje reklamy, gdyż w tym przypadku jedynie będzie liczyło się to, aby odbiorca reklamy przyszedł na naszą stronę internetową, a nie spełniał szereg skomplikowanych wymogów. W ten sposób warto działać szczególnie na początku procesu pozycjonowania gdy nawet mały ruch będzie bardzo pomocny.

Mówiąc o pozyskiwaniu ruchu na naszą pozycjonowaną witrynę z płatnych systemów reklamowych, warto również podkreślić, iż w ten sposób przyciągamy do naszej witryny klientów przy pomocy targetowania i jakościowemu ruchowi internetowemu. Dzięki określeniu, jakie osoby mają przechodzić na naszą stronę internetową, będziemy mogli zmaksymalizować szansę, aby część z nich stała się naszymi regularnymi klientami. Przełoży się to na korzystny zwrot inwestycji, który w pierwszej chwili może wydawać się niekorzystny.

Content marketing

Z kolei jednym z najlepszych sposobów pozyskiwania ruchu na naszą stronę, który jest bezpłatny jest content marketing. Jest to marketing treści, który polega na umieszczeniu w internecie treści tematycznych. Mają one za zadanie zainteresować potencjalnych odbiorców, a także skłonić ich do odwiedzenia naszej strony internetowej na której przeczytają ciekawy artykuł — gdzie będą mogli zapoznać się z ofertą naszej marki.

Content marketing polega na publikowaniu w sieci różnego rodzaju treści np. pisanych, graficznych, wideo czy interaktywnych mających przyciągać odbiorców do naszej marki. Content marketing możemy wprowadzać niezależnie od tego jakim budżetem dysponujemy lub w jakiej branży tematycznej działamy.

Dzięki marketingowi treści możemy również pozyskiwać potencjalnych klientów zapraszając ich na naszą stronę internetową. Dzięki temu będziemy mogli pozyskiwać ruch, który będzie perspektywiczny i będzie z jak największym prawdopodobieństwem przeobrażał się w dużą liczbę stałych klientów.

Oceń tekst

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ