Wzrost liczby odwiedzających o 213% w ciągu dwóch miesięcy​

SKUTECZNIE ZWIĘKSZAM WIDOCZNOŚĆ DZIĘKI TECHNICZNEMU SEO

Case study sklepu internetowego

Zobacz jak prowadzę skuteczne kampanie SEO dla moich klientów i zdobywam dla nich czołowe pozycje w wyszukiwarce Google.

Zadanie

Kompleksowe SEO dla sklepu internetowego na silniku Shoper.

Klient

Mały sklep internetowy z odzieżą.

 

Cel

Wzrost liczby odwiedzających/klientów​ dzięki pozycjonowaniu.

KROK 1

Audyt SEO

Strona mojego klienta nigdy wcześniej nie była pozycjonowana, dlatego zacząłem od dokładnego audytu SEO. Sprawdziłem dokładnie krok po kroku wszystkie techniczne aspekty SEO, a następnie przystąpiłem do wdrażania strategii. Na początku współpracy:

KROK 2

Content

Na stronę został dodane opisy wszystkich kategorii oraz powstał blog, którego wcześniej nie było na sklepie. To pozwoliło na lepsze linkowanie wewnętrzne, a także zdobycie dodatkowego ruchu i widoczności w Google.

KROK 3

Poprawa stron produktowych

W związku z ograniczonym budżetem mojego klienta przekazałem mu jasne wytyczne w jaki sposób ma poprawić strony produktowe. Poprawiliśmy nie tylko nazwy produktów, ale także znaczniki titile i meta description oraz do każdego produktu dodano po jednym nagłówku h2 raz z krótkim opisem. Na tym etapie dodano również opisy alt do zdjęć produktowych.

KROK 4

Linkowanie zewnętrzne

Do stron nie prowadziły żadne odnośniki z zewnątrz, więc trzeba było wykonać subtelne linkowanie zewnętrzne. Ponieważ klient posiadał mały budżet nie skupiałem się tutaj na artykułach sponsorowanych, a budowanie linków rozpocząłem od relinkowania z miejsc konkurencji + postów tematycznych

Liczba wejść z wyszukiwarki

CZY TAKIE POZYCJONOWANIE JEST SKUTECZNE?

Efekty działań

To dopiero początek mojej współpracy z klientem, ale już po dwóch miesiącach współpracy wyniki przy zakładanym budżecie były zadowalające.

W ciągu dwóch miesięcy:

2800%

wzrost liczby słów kluczowych w TOP10

1429%

wzrost liczby słów kluczowych w TOP50

213%

wzrost ruchu z wyszkiwarki Google

Liczba słów kluczowych w TOP10

Liczba słów kluczowych w TOP50

ZDOBYWAMY TOP1 GOOGLE?

Zacznij pozycjonowanie swojej strony razem ze mną!

Zamów bezpłatną wycenę

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Anita i Kamil Laskowscy s.c. 43-267 Rudziczka ul. Kleszczowska 9, NIP: 6381841141. Podanie danych jest dobrowolne. Odmowa podania danych skutkuje brakiem możliwości udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie.

Kamil Laskowski