Co powinien zawierać dobry landing page?

Co powinien zawierać dobry landing page?

Landing page to istotne narzędzie marketingowe, które może zwiększyć widoczność Twojej marki, poprawić konwersję i pomóc w budowaniu relacji z klientem. Efektywny landing page przyciąga użytkowników i zachęca ich do wykonania konkretnej akcji, co przekłada się na zyski dla Twojego biznesu.

Definicja landing page

Landing page, czyli strona docelowa, to strona internetowa, na którą trafiają użytkownicy po kliknięciu na link lub reklamę. Zwykle jest skoncentrowana na jednym konkretnym celu i zawiera wywołanie do działania (CTA), które ma skłonić użytkownika do podjęcia określonej akcji.

Cel landing page

Celem landing page jest konwersja użytkowników - czyli skłonienie ich do podjęcia określonej akcji, na przykład zapisu na newsletter, zakupu produktu, pobrania pliku, wypełnienia formularza itp.

Kluczowe elementy dobrego landing page

Nagłówek

 1. Zastosowanie skutecznego nagłówka: Nagłówek to pierwsza rzecz, którą zobaczą odwiedzający. Powinien być krótki, jasny i przekonywujący, aby skłonić użytkownika do dalszego czytania.
 2. Przykłady nagłówków, które przyciągają uwagę: "Zacznij swoją przygodę z nauką języka hiszpańskiego już dzisiaj!", "Odkryj 5 sekretów skutecznej sprzedaży online".

Treść i układ

 1. Skoncentrowana treść, która skupia uwagę czytelnika: Treść powinna być krótka, ale mocna. Powinna mówić bezpośrednio do użytkownika, podkreślać korzyści i skupiać się na celu strony.
 2. Podział treści na sekcje i podsekcje: Dzięki temu strona jest łatwiejsza do przeczytania i zrozumienia.
 3. Zastosowanie przejrzystego układu: Układ powinien być prosty i intuicyjny, z jasno zdefiniowanym CTA, wyraźnymi nagłówkami i łatwym do zrozumienia językiem.

Atrakcyjność

 1. Zastosowanie odpowiednich zdjęć i grafik: Dobre zdjęcia i grafika mogą przyciągać uwagę i wzmacniać przekaz treści.
 2. Stosowanie kolorów i czcionek wizualnie przyciągających: Kolorystyka i typografia powinny być spójne z Twoją marką i estetycznie dopasowane do strony.
 3. Unikanie przeladowania stron treściami multimedialnymi: Za dużo elementów może odciągnąć uwagę od głównego przekazu.

Wezwanie do działania (CTA)

 1. Jakie elementy powinny zawierać skuteczne wywołania do działania: CTA powinno być krótkie, jasne i zachęcające. Powinno wskazywać na korzyść, jaką użytkownik uzyska, wykonując określoną akcję.
 2. Umieszczenie wywołań do działania na strategicznych miejscach na stronie: Najlepsze miejsca to góra strony, po każdym istotnym fragmencie treści i na końcu strony.

Formularz kontaktowy

 1. Jak skonstruować formularz kontaktowy, który zachęci do wypełnienia: Formularz powinien być prosty i krótki, z minimalną liczbą pól do wypełnienia.
 2. Minimalizowanie liczby wymaganych pól: Im mniej pól do wypełnienia, tym większa szansa, że użytkownik go wypełni

Testimonials (opinie klientów)

 1. Znaczenie opinii klientów na landing page: Opinie są ważne, ponieważ budują zaufanie i pokazują, że Twoje produkty lub usługi są wartościowe.
 2. Jak wykorzystać opinie klientów w przekonaniu potencjalnych klientów: Najlepsze są krótkie, konkretyczne opinie, które podkreślają korzyści związane z Twoim produktem lub usługą.

Optymalizacja dla wyszukiwarek (SEO)

 1. Jak dostosować landing page do wymagań wyszukiwarek: Stosuj słowa kluczowe, które są istotne dla Twojego biznesu, twórz unikalne tytuły i opisy stron, optymalizuj obrazy i zapewnij szybkość ładowania strony.
 2. Optymalizacja tagów, meta-opisów i innych elementów SEO: Każdy element strony, od tytułu, przez nagłówki, po teksty alt obrazów, powinien być optymalizowany pod kątem SEO.

Zobacz: pozycjonowanie WordPress

Responsywność

 1. Dlaczego responsywność jest kluczowa dla dobrego landing page: Ponieważ coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, strona musi wyglądać i działać dobrze na każdym urządzeniu.
 2. Jak zoptymalizować stronę pod kątem różnych urządzeń: Używaj responsywnego projektu, dostosuj rozmiary obrazów, upewnij się, że tekst jest łatwo czytelny na małych ekranach.

Analityka i śledzenie

 1. Jak śledzić wyniki landing page za pomocą narzędzi analitycznych: Korzystaj z narzędzi takich jak Google Analytics, aby monitorować skuteczność strony, zrozumieć, skąd pochodzą użytkownicy, jakie akcje podejmują i jak można poprawić stronę.
 2. Optymalizacja na podstawie zebranych danych: Na podstawie zebranych danych możesz dostosować swoją stronę, aby była bardziej skuteczna.

Zobacz: jak sprawdzić ruch na stronie

Najważniejsze punkty do zapamiętania przy tworzeniu dobrego landing page

Wśród kluczowych elementów dobrego landing page są skuteczny nagłówek, skoncentrowana treść, atrakcyjny wizualnie układ, przekonujące wywołanie do działania, prosty formularz kontaktowy, opinie klientów, optymalizacja SEO, responsywność i monitorowanie efektów.

Pamiętaj, że każdy element powinien przyczyniać się do osiągnięcia głównego celu strony - konwersji.

Oceń tekst

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ