Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO

Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Dla kogo jest darmowy kurs SEO i pozycjonowania?

Ten kurs będzie krótki, ale bardzo intensywny. Nie będzie tutaj lania wody, ale same konkrety, które posłużą za dobry fundament Twojego SEO.

Nie będę pisał o tym ile osób korzysta z wyszukiwarki Google oraz jakie korzyści niesie za sobą wysoka widoczność w wyszukiwarce, bo o tym na pewno wiesz, skoro tutaj jesteś. Po prostu pokażę Ci krok po kroku jak zbudować podstawy dobrego SEO dla Twojego sklepu internetowego lub strony internetowej.

Kurs SEO skierowany jest przede wszystkim do:

Darmowy kurs SEO i pozycjonowania – spis lekcji

Jeśli Twoja strona nigdy nie była dobrze zoptymalizowana (lub wcale) pod kątem SEO, to zapnij pasy, bo może wystrzelić w wynikach wyszukiwania, jeśli przejdziesz przez wszystkie lekcje!

/ LEKCJA 1

Zaprzyjaźniamy się z wyszukiwarką czyli łączymy stronę z Google Search Console

Google Search Console (w skrócie GSC) to darmowa kopalnia wiedzy dla Twojego SEO. Warto wykorzystać każdy z jej aspektów i poznać każdy zakamarek. Dodatkowo będziemy z niego korzystać w dalszych lekcjach.

Czego się dowiesz:

/ LEKCJA 2

Słowa kluczowe – wybieramy frazy kluczowe i sprawdzamy słowa konkurencji

Decydując się na pozycjonowanie strony musimy pomyśleć na jakie frazy kluczowe chcemy się wyświetlać w wyszukiwarce Google. Ważne, aby z pośród wszystkich słów kluczowych wybrać te, które są wyszukiwane przez użytkowników i te, które opisują naszą stronę internetową.

Czego się dowiesz:

/ LEKCJA 3

Optymalizacja SEO pod wybrane słowa kluczowe

Pozycjonowanie strony to złożony proces, na który składa się prawidłowa optymalizacja SEO strony + działania offsite. Pozycjonowanie ma na celu poprawę pozycji naszych słów kluczowych w wynikach wyszukiwania.

Czego się dowiesz:

/ LEKCJA 4

Link building czyli linkowanie zewnętrzne

Wykonując link building warto wiedzieć skąd warto, a skąd nie warto pozyskiwać linki do naszej domeny. Słabe linki nam nie pomogą (raczej też nie zaszkodzą) ale stracimy czas na ich pozyskanie. Natomiast linki dobrej jakości mogą dość szybko poprawić naszą pozycję w wyszukiwarce.

Czego się dowiesz:

/ LEKCJA 5

Monitorowanie pozycjonowania i działań SEO

Pozycjonowanie stron i ogólnie SEO to również sprawdzanie, czy podjęte przez nas działania przyniosły oczekiwany efekt, a więc czy nasza strona internetowa jest na wyższej pozycji.

Czego się dowiesz:

/ LEKCJA 6

Jak pozycjonować stronę, aby jej nie zaszkodzić?

Już wiesz jakie czynności warto wykonać aby zwiększyć widoczność swojej strony. Ale są też rzeczy, których nie warto robić. Mogą one spowolnić Twoje działania lub całkowicie je zniwelować.

Czego się dowiesz:

Darmowy kurs pozycjonowania - pytania

Mam nadzieję, że te odpowiedzi rozwieją Twoje wszystkie wątpliwości

Kurs SEO skierowany jest przede wszystkim do: właścicieli małych i średnich firm, którzy chcą zwiększyć widoczność w wyszukiwarce Google, osób którzy korzystają z usług innych firm i chcą dowiedzieć się czy SEO robione jest dobrze, osób które pozycjonują swoją stronę i chcą to robić jeszcze lepiej.

Kurs SEO jest darmowy ponieważ lubię dzielić się wiedzą i pokazywać jak powinny wyglądać podstawy dobrego SEO i pozycjonowania. Zarówno dla moich obecnych klientów jak i osób, które same pozycjonują swoją stronę i chcą robić to lepiej.

Zapisując się na kurs SEO otrzymasz codziennie jedną wiadomość e-mail, w której uzyskasz dostęp do jednej z sześciu lekcji. Lekcje ułożone są w taki sposób, aby wiedza zdobyta w poprzedniej lekcji mogła zostać wykorzystana w następnej.

Aby zapisać się na kurs SEO wypełnij formularz podając swoje imię i adres e-mail. Niezbędne jest potwierdzenie zapisu, a więc kliknięcie w wiadomość wysłaną bezpośrednio po zapisie.