Przesłany adres URL zawiera tag „noindex” – co to znaczy?

Przesłany adres URL zawiera tag „noindex”

Podczas próby zindeksowania tej strony, Google napotkało dyrektywę "noindex", co uniemożliwiło wykonanie tego działania. Jeżeli Twoim celem było uniknięcie indeksacji strony, osiągnąłeś sukces. Jeżeli jednak pragniesz, aby strona była indeksowana, powinieneś usunąć dyrektywę "noindex".

Czym jest tag noindex?

Tag noindex to potężne narzędzie w arsenale każdego specjalisty SEO. Stosowany poprawnie, może przynieść korzyści dla Twojej strony internetowej, wpływając na to, jak roboty Google indeksują i wyświetlają Twoją zawartość w wynikach wyszukiwania.

Tag noindex to znacznik meta, który informuje wyszukiwarki, aby nie indeksowały określonej strony internetowej. Innymi słowy, strona z tagiem noindex nie pojawi się w wynikach wyszukiwania Google.

Zobacz: Strona została zaindeksowana, ale zablokowana przez plik robots.txt

Dlaczego tag noindex jest ważny?

Tag noindex może być bardzo przydatny, gdy chcesz kontrolować, jakie strony Twojej witryny są indeksowane przez Google. Na przykład, możesz chcieć ukryć stronę z wyników wyszukiwania, jeśli jest ona przeznaczona tylko dla określonej grupy użytkowników, takich jak subskrybenci newslettera.

Jak używać tagu noindex?

Tag noindex jest umieszczany w sekcji <head> strony internetowej. Zasada jest prosta: jeśli chcesz, aby strona nie była indeksowana, dodaj tag <meta name="robots" content="noindex" />.

Konsekwencje użycia tagu noindex

Pamiętaj, że użycie tagu noindex oznacza, że strona nie zostanie wyświetlona w wynikach wyszukiwania Google. To oznacza, że jeśli strona zawiera ważne informacje, które chcesz udostępnić szerszej publiczności, nie powinieneś stosować tagu noindex.

Zobacz: Strona wykryta – obecnie nie zindeksowana

Najczęstsze zastosowania tagu noindex

Tag noindex jest często stosowany na stronach, które nie są przeznaczone dla szerszej publiczności, takich jak strony polityki prywatności, strony logowania, strony płatności itp.

Alternatywy dla tagu noindex

Jeśli chcesz kontrolować, jak Twoja strona jest indeksowana, ale nie chcesz całkowicie wykluczać jej z wyników wyszukiwania, możesz rozważyć użycie innych tagów, takich jak nofollow, noarchive czy nosnippet.

Zobacz: jak dodać stronę do google search console

Oceń tekst

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ