Wtyczki do WordPressa które musisz znać. TOP25

Zobacz najlepsze wtyczki do WordPressa które warto znać i zainstalować. Wybierz wtyczkę do kontaktu, pozycjonowania, newslettera i zwiększenia szybkości strony internetowej.
najlepsze wtyczki do WordPressa

Korzystając z CMS WordPress mamy możliwość korzystania z różnego rodzaju wtyczek do rozbudowy naszej strony internetowej i zwiększania jej funkcjonalności. Pokaże Wam dziś najlepsze wtyczki do naszej strony internetowej które warto zainstalować na WordPress, a jest z czego wybierać, ponieważ na dzień tego wpisu istnieje aż 58 033 wtyczek do WordPressa. 

W tym wpisie opisuję najlepsze wtyczki do WordPressa, które podzieliłem na:

  1. wtyczki do tworzenia formularzy kontaktowych
  2. wtyczki do pozycjonowania i SEO
  3. wtyczki do strony w budowie
  4. wtyczki do newslettera
  5. wtyczki zwiększające bezpieczeństwo
  6. wtyczki zwiększające prędkość strony
  7. wtyczki zmniejszające rozmiar zdjęć
  8. wtyczki do zmiany języka
  9. pozostałe wtyczki które warto zainstalować

Wtyczki z formularzem kontaktowym

Jeżeli prowadzimy stronę internetową to warto posiadać na niej formularz kontaktowy, aby ułatwić potencjalnym klientom kontakt z naszą firmą. Poniżej zobaczysz na jakie wtyczki z formularzem kontaktowym do WordPressa warto zwrócić uwagę:

Contact Form 7

To najbardziej popularna wtyczka z formularzem kontaktowym, która może zarządzać wieloma formularzami kontaktowymi, a ponadto możesz elastycznie dostosowywać formularz i zawartość wiadomości za pomocą prostych znaczników. Contact Form 7 obsługuje przesyłanie w oparciu o Ajax, CAPTCHA, filtrowanie spamu Akismet i tak dalej.

Popularność: ponad 5 milionów instalacji

Contact Form by WPForms

Wtyczka do kontaktu WPForms umożliwia tworzenie formularzy kontaktowych, formularzy opinii, formularzy subskrypcji, formularzy płatności i innych rodzajów formularzy dla Twojej witryny w ciągu kilku minut i za pomocą kilku kliknięć. Wtyczka posiada masę darmowych możliwości ale również płatne dodatki z których możemy ale nie musimy korzystać. W zupełności do stworzenia formularza kontaktowego wystarczy nam darmowa wersja.

Popularność: ponad 4 miliony instalacji

Wtyczki do pozycjonowania i SEO

Tworząc naszą stronę internetowa warto zadbać o SEO naszej witryny. Odpowiednie i skuteczne pozycjonowanie przyniesie nam dodatkowy ruch. Korzystając z systemu WordPressa będzie nam bardzo prosto zadbać o odpowiednią optymalizację naszych stron. Jaka wtyczka SEO do WordPressa sprawdzi się najbardziej?

Yoast SEO

To wtyczka do WordPressa, która zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania SEO w swojej witrynie. Yoast SEO to najczęściej używana wtyczka SEO do WordPressa, która pomogła milionom ludzi osiągnąć przewagę i zyskać czołowe pozycje w Google. Wtyczka ma wiele funkcji, które stworzone są po to aby pomóc odwiedzającym i wyszukiwarkom w jak najlepszym wykorzystaniu Twojej witryny. Jeśli nie wiesz jak ją skonfigurować zobacz mój poradnik dla początkujących Yoast SEO, gdzie pokazuję jak ustawić wtyczkę.

Popularność: ponad 5 milionów instalacji

All in one SEO

All in One SEO to wtyczka SEO WordPress, która została uruchomiona w 2007 roku. Funkcje wtyczki  są wysoce zoptymalizowane pod kątem Google i innych popularnych algorytmów wyszukiwarek. Dzięki tej wtyczce w mniej niż 10 minut będziesz w stanie skonfigurować wszystkie zaawansowane funkcje SEO WordPress, takie jak mapy witryn XML, wygląd w wynikach wyszukiwania, tytuł meta SEO, opis meta SEO, słowa kluczowe, integrację z mediami społecznościowymi.

Rank Math – Wtyczka SEO do WordPress

Podobnie jak poprzednik Rank Math zawiera wszystko co potrzebne aby zadbać o SEO na stronie internetowej. Zaraz po wtyczce Yoast SEO i All in one SEO to jedna z najbardziej popularnych wtyczek SEO do WordPressa. Podczas instalacji wtyczki możemy skorzystać z konfiguratora instalacji, który zrobi większość rzeczy związanych z SEO za nas.

Popularność: 600 000 instalacji

Strona w budowie - przydatne wtyczki

Często zdarza się tak, że musisz coś zmienić na stronie internetowej i chcesz aby przez pewien okres strona była niewidoczna dla użytkowników. Z pomocą przyjdą nam wtyczki, które pokażą odwiedzającym, że nasza strona jest w budowie.

Maintenance

Wtyczka Maintenance umożliwia administratorowi WordPressa zamknięcie serwisu w celu konserwacji strony internetowej, włączenie „503 Usługa chwilowo niedostępna”. Stronę w budowie możesz edytować w ustawieniach wtyczki. Łatwo dostosujesz wygląd na wszystkich urządzeniach. Dodaj swoje logo, obraz tła, wybierz żądany kolor, dodaj tekst i gotowe.

WP Tryb Konserwacji

Wtyczka WP Tryb Konserwacji poinformuje odwiedzających, że Twój blog lub strona nie działa z powodu konserwacji. Po aktywacji wtyczki odwiedzający zobaczy, że Twoja strona jest w trybie konserwacji, a zarejestrowani użytkownicy z wystarczającymi uprawnieniami mogą zobaczyć interfejs i wprowadzać zmiany. Możesz również użyć odliczania czasu do poinformowania użytkowników kiedy strona będzie dostępna.

Wtyczki do newslettera

Prowadząc blog warto zbierać kontakty od osób, które odwiedzają Twoją stronę aby za pomocą newslettera wysyłać im ciekawe informacje bezpośrednio na ich skrzynkę pocztową. Na jakie wtyczki do newslettera w WordPress warto zwrócić uwagę?

MC4WP: Mailchimp for WordPress

Ta wtyczka do newslettera pomaga rozwijać listy i pisać lepsze biuletyny różnymi metodami. Możesz tworzyć dobrze wyglądające formularze zgody lub zintegrować je z dowolnym istniejącym formularzem w witrynie, takim jak komentarz, formularz kontaktowy lub formularz zamówienia i w ten sposób zbierać kontakty.

Popularność: ponad dwa miliony instalacji

Newsletter

Wtyczka do WordPressa Newsletter to w pełni funkcjonalny system mailingowy dla Twojej strony internetowej na WordPress. Dzięki niej zbudujesz listy mailingowe, bez trudu utworzysz, wyślesz i będziesz mógł śledzić e-maile. Wystarczy zainstalować, skonfigurować i zacząć zbierać kontakty.

Popularność: 300 000 instalacji

Marketing Toolkit by OptinMonster – Popups, Email Optin Forms & Newsletter Subscribers

OptinMonster to wtyczka do tworzenia wyskakujących okienek i wtyczka marketingowa, która pomaga zdobyć więcej subskrybentów poczty e-mail, a nawet zwiększyć sprzedaż i rozwijać firmę. Dzięki wyskakującym okienkom OptinMonster i zestawowi narzędzi do konwersji możesz zmienić porzucających odwiedzających witrynę w subskrybentów i klientów.

Popularność: ponad milion instalacji

Wtyczki zapewniające bezpieczeństwo WordPressa

Mając stronę na WordPressie warto zadbać o systematyczną aktualizację wtyczek oraz o bezpieczeństwo strony internetowej. Z pomocą przyjdą nam wtyczki, dzięki którym zainstalujemy certyfikat SSL i zabezpieczymy WordPressa przed niepożądanymi atakami i zawirusowaniem.

Really Simple SSL

Really Simple SSL automatycznie wykrywa Twoje ustawienia i konfiguruje Twoją stronę internetową tak, aby działała z protokołem https. Wystarczy zainstalować i włączyć wtyczkę, aby strona była zabezpieczona certyfikatem SSL. Oczywiście, aby SSL było aktywne musimy mieć je wykupione dla naszej domeny.

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan

Wordfence to wtyczka, która zapewni bezpieczeństwo WordPressa. Posiada ona masę możliwości w celu ochrony naszej strony internetowej. Wtyczka identyfikuje i blokuje złośliwy ruch oraz zapobiega zawirusowaniu strony.

Sucuri Security – audyt, skaner antywirusowy i zwiększenie bezpieczeństwa

Wtyczka Sucuri Security jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników WordPress. Jest to pakiet zabezpieczeń, który zawiera m. in. ochronę przed atakami poprzez ograniczenie prób logowania.

Wtyczki zwiększające prędkość strony WordPress

Z racji tego, że korzystając z WordPressa mamy zainstalowany motyw oraz wtyczki, które zajmują trochę miejsca oraz potrzebują czasu aby załadować się na stronie warto skorzystać z wtyczek, które zmniejszą czas wczytywania strony na WordPressie. Dzięki tym wtyczkom nasza strona będzie się szybciej ładować i zmniejszymy jej rozmiar.

Autoptimize

Autoptimize sprawia, że ​​optymalizacja witryny jest naprawdę łatwa. Wtyczkę wystarczy zainstalować, ustawić interesujące nas elementy i optymalizacja gotowa. Dzięki tej wtyczce zmniejszymy rozmiar i czas wczytywania strony internetowej. 

W3 Total Cache

W3 Total Cache (W3TC) poprawia SEO i wygodę użytkownika w Twojej witrynie, zwiększając wydajność witryny i skracając czas ładowania oraz wykorzystuje funkcje takie jak integracja z CDN. W3TC to wtyczka do optymalizacji wydajności sieci Web (WPO) dla WordPressa, której zaufały miliony twórców stron internetowych. Można powiedzieć, że jest to kompleksowe rozwiązanie do optymalizacji Twojej witryny WordPress.

WP Fastest Cache

Popularna wtyczka do optymalizacji pamięci podręcznej. Wystarczy zainstalować i włączyć aby cieszyć się szybszą stroną internetową. Jest ona dostępna w bezpłatnej i płatnej wersji. Do podstawowej optymalizacji WordPressa w zupełności wystarczy, natomiast wersja premium ma takie funkcje jak: minifikajca html, css, kompresja gzip, czy łączenie plików css i js w jeden plik.

LiteSpeed Cache

LiteSpeed ​​Cache dla WordPress (LSCWP) to wszechstronna wtyczka przyspieszająca działanie WordPressa, zawierająca masę funkcji związanych z wczytywaniem plików CSS i JavaScript, optymalizacją obrazów jak i pamięcią podręczną strony.

Wtyczki do zmniejszania rozmiaru zdjęć

Jeśli na naszej stronie internetowej zamieszczamy zdjęcia to warto zadbać o to aby rozmiar zdjęć był jak najmniejszy co poprawi wydajność naszej strony i zmniejszy jej rozmiar oraz czas wczytywania. Zdjęcia możemy optymalizować przed dodaniem ich na stronę, albo skorzystać z popularnych wtyczek do optymalizacji zdjęć w WordPressie.

Smush – Lazy Load Images, Optimize & Compress Images

Wtyczka zoptymalizuje obrazy, włączy lazy load, zmieni rozmiar zdjęcia i je skompresuje co wpłynie pozytywnie na czas ładowania strony internetowej. To darmowy program do zmniejszania rozmiaru zdjęć w WordPressie bez utraty widocznego spadku jakości obrazu.

EWWW Image Optimizer

Kolejna wtyczka do optymalizacji rozmiaru zdjęć dodawanych do naszego WordPressa. Wystarczy zainstalować i za pomocą paru kliknięć zoptymalizować nasze zdjęcia.

Wtyczka do zmiany języka WordPress

Korzystając z WordPressa możemy w łatwy sposób stworzyć kilka wariantów językowych naszej witryny. Z pomocą przyjdzie nam najbardziej popularna wtyczka do zmiany języka, dzięki której za pomocą paru kliknięć dodamy możliwość zmiany języka dla użytkowników. Niezwykle przydane, gdy prowadzimy sklep internetowy i chcemy mieć np. język polski i angielski.

Polylang

Polylang pozwala na stworzenie dwujęzycznej lub wielojęzycznej witryny WordPress. Możesz definiować język każdego napisanego posta, strony, kategorii i czegokolwiek chcesz. Obsługa wtyczki jest niezwykle prosta.

Loco Translate

Nie jest to może wtyczka do zmiany języka, ale dzięki niej przetłumaczymy każdą wtyczkę czy motyw na wybrany przez siebie język. Tak wiec jeśli korzystasz z jakiegoś motywu i na stronie wyświetlają Ci się treści w języku innym niż polski, to dzięki tej wtyczce możesz to zmienić.

Wtyczki które warto zainstalować

Na koniec chciałem Wam pokazać wtyczki, które nie są bezpośrednio związane z powyższymi kategoriami, a które mogą się przydać na stronie WordPress.

 

Insert Headers and Footers

Dzięki tej wtyczce możemy dodać kod CSS i JavaScript w interesujące nas miejsce na stronie internetowej. To bardzo przydatna wtyczka jeśli chcemy dodać np. kod śledzenia Google Analytics, Google Tag Manager, Piksel Facebooka czy inny skrypt na naszą stronę internetową.

Cookie Notice for GDPR & CCPA

Popularna informacja o ciasteczkach na stronie internetowej. Co tu dużo pisać. Dzięki tej wtyczce na naszej stronie internetowej wyskoczy komunikat o zbieranych przez nas ciasteczkach.

All-in-One WP Migration

Wtyczka do tworzenia kopii zapasowych strony WordPress. Dzięki niej szybko stworzysz kopię zapasową strony oraz bez problemu wgrasz backup w przypadku awarii Twojej strony.

Duplicate Page

Jak sama nazwa wskazuje wtyczka umożliwia duplikację. Możesz zduplikować swoje strony, posty i posty niestandardowe jednym kliknięciem, a zostaną one zapisane jako wybrane opcje (wersja robocza, prywatna, publiczna, oczekująca).

Niezbędne wtyczki do WordPressa

Myślę, że ta lista 25 najpopularniejszych wtyczek do WordPressa pomoże Wam w wyborze. Oczywiście nie musicie instalować każdej z tych wtyczek, ale na pewno znajdziecie kilka, które was zainteresują.

Zobacz mój wpis jak pozycjonować stronę na WordPress gdzie pokazuję krok po kroku co trzeba zrobić.

Oceń tekst

Średnia ocena 2.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ