Strona w budowie WordPress. Jak ukryć stronę?

Dokonując ważnych zmian warto ustawić status strony w budowie lub trybie konserwacji. Wtedy osoby odwiedzjące naszą stronę otrzymają informację, że strona jest w budowie i nie zobaczą co się na niej dzieje.
strona w budowie - wtyczki WordPress

Ustawienie strony w budowie wykorzystuje się zazwyczaj wtedy, gdy wykonujemy gruntowną przebudowę strony internetowej i nie chcemy, aby odwiedzający zobaczyli co robimy. Warto ustawić stronę w budowie świeżo po instalacji, gdy zaczynamy pracę nad stroną WordPress i nie chcemy aby ktoś ją podglądał.

Jak ustawić stronę WordPress w trybie konserwacji? Tutaj z pomocą przyjdą nam wtyczki, dzięki którym w ciągu kilku minut włączymy tryb strony w budowie. Jednak zanim zaczniemy dokonywać gruntownych zmian na stronie, warto wcześniej zrobić kopię zapasową strony WordPress, aby w razie niepowodzenia wrócić do pierwotnej wersji strony.

Po wyszukaniu wtyczek po słowie kluczowym „maintenance” otrzymamy kilka ciekawych propozycji wtyczek, które możemy zastosować aby ustawić naszą stronę w budowie. 

Wtyczka WP Tryb Konserwacji

#1 Zainstaluj i włącz wtyczkę WP Tryb Konserwacji

To bardzo prosta w obsłudze wtyczka do ustawienia strony w trybie budowy. Wtyczkę WP Tryb Konserwacji wystarczy zainstalować i włączyć.

#2 Przejdź do sekcji Ustawienia > WP Tryb Konserwacji

W zakładce ogólne masz możliwość aktywacji i dezaktywacji trybu konserwacji. Możesz również zabronić wyszukiwarkom odwiedzanie Twojej witryny, co spowoduje, że jej strony nie będą wyświetlane w Google. Tą opcję warto zaznaczyć, jeżeli strona jest nowa i dopiero ją tworzymy, a nie chcemy wyszukiwarkom pokazywać niezoptymalizowanej treści. Natomiast gdy nasza strona już normalnie funkcjonuje i chcemy tylko dokonać drobnych zmian, to lepiej ustawić wstęp dla wyszukiwarek.

#3 Ustaw informacje na stronie w budowie

W zakładce wygląd ustawisz informacje, które mają się wyświetlać, gdy tryb strony w budowie będzie włączony. Natomiast przechodząc do zakładki moduły dodatkowo możemy ustawić odliczanie czasu np. do powrotu normalnego wyglądu, czy wyłączenia trybu konserwacji.

W taki sposób, dzięki wtyczce WP Tryb Konfiguracji ustawiliśmy naszą stronę w budowie w ciągu kilku minut. Pamiętaj o wyłączeniu trybu konserwacji po zakończeniu prac, aby strona była już normalnie widoczna.

Wyłączenie strony WordPress z wtyczką Maintenance

Wtyczka do ustawienia strony w budowie Maintenance umożliwia administratorowi WordPressa zamknięcie serwisu w celu konserwacji, włączenie trybu „503 Usługa chwilowo niedostępna”, ustawienie tymczasowej strony z autoryzacją, którą można edytować w ustawieniach wtyczki. W taki sposób możemy ustawić wyłączenie strony WordPress dla osób odwiedzających stronę. Korzystając z tej wtyczki możemy w łtwy sposób dodać swoje logo, obraz tła, kolor i tekst, który chcemy wyświetlić na stronie konserwacji.

#1 Zainstaluj i włącz wtyczkę Maintenance

To również bardzo prosta w obsłudze wtyczka do ustawienia strony w trybie budowy. Wtyczkę wystarczy zainstalować i włączyć.

#2 Przejdź do ustawień wtyczki

Po włączeniu wtyczki Maintenance nasza witryna zostanie automatycznie zmieniona na stronę w budowie. Po przejściu do ustawień wtyczki możemy ustawić tekst, który ma pojawić się na stronie w budowie, zdjęcie, logo, a nawet kod śledzący Google Analytics.

#3 Strona w budowie jest gotowa

Po ustawieniu tytułu, nagłówka, opisu i zdjęć wystarczy włączyć tryb konserwacji i nasza strona w budowie jest gotowa i prezentuje się w taki sposób.

Co gdy tryb konserwacji nie działa?

Prawdopodobną przyczyną tego, że WP tryb konserwacji nie działa są pliki cookies Twojej strony. Spróbuj otworzyć przeglądarkę w trybie incognito i wtedy wejść na stronę lub spróbować wejść z urządzenia z którego nigdy nie byłeś na stronie. Możesz tutaj poprosić znajomego aby to zrobił. Jeśli w trybie incognito lub u znajomego wyświetli się strona w budowie to znaczy, że tryb konserwacji działa, a Ty widzisz stronę, ze względu na to, że na komputerze są zapisane stare pliki Cookies.

Tagi: wtyczka wordpress strona w budowie, wtyczka strona w budowie

Oceń tekst

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 16

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ