Kamil Laskowski

Strona w budowie WordPress. Jak ukryć stronę?

Dokonując ważnych zmian warto ustawić status strony w budowie lub trybie konserwacji. Wtedy osoby odwiedzjące naszą stronę otrzymają informację, że strona jest w budowie i nie zobaczą co się na niej dzieje.

Ustawienie strony w budowie wykorzystuje się zazwyczaj wtedy, gdy wykonujemy gruntowną przebudowę strony internetowej i nie chcemy, aby odwiedzający zobaczyli co robimy. Warto ustawić stronę w budowie świeżo po instalacji, gdy zaczynamy pracę nad stroną WordPress i nie chcemy aby ktoś ją podglądał.

Strona WordPress w trybie konserwacji

Jak ustawić stronę WordPress w trybie konserwacji? Tutaj z pomocą przyjdą nam wtyczki, dzięki którym w ciągu kilku minut włączymy tryb strony w budowie. Jednak zanim zaczniemy dokonywać gruntownych zmian na stronie, warto wcześniej zrobić kopię zapasową strony WordPress, aby w razie niepowodzenia wrócić do pierwotnej wersji strony.

Po wyszukaniu wtyczek po słowie kluczowym “maintenance” otrzymamy kilka ciekawych propozycji wtyczek, które możemy zastosować aby ustawić naszą stronę w budowie. 

strona w budowie wordpress wtyczki

Wtyczka WP Tryb Konserwacji

#1 Zainstaluj i włącz wtyczkę WP Tryb Konserwacji

To bardzo prosta w obsłudze wtyczka do ustawienia strony w trybie budowy. Wtyczkę WP Tryb Konserwacji wystarczy zainstalować i włączyć.

#2 Przejdź do sekcji Ustawienia > WP Tryb Konserwacji

W zakładce ogólne masz możliwość aktywacji i dezaktywacji trybu konserwacji. Możesz również zabronić wyszukiwarkom odwiedzanie Twojej witryny, co spowoduje, że jej strony nie będą wyświetlane w Google. Tą opcję warto zaznaczyć, jeżeli strona jest nowa i dopiero ją tworzymy, a nie chcemy wyszukiwarkom pokazywać niezoptymalizowanej treści. Natomiast gdy nasza strona już normalnie funkcjonuje i chcemy tylko dokonać drobnych zmian, to lepiej ustawić wstęp dla wyszukiwarek.

strona w trybie konserwacji ustawienia
#3 Ustaw informacje na stronie w budowie

W zakładce wygląd ustawisz informacje, które mają się wyświetlać, gdy tryb strony w budowie będzie włączony. Natomiast przechodząc do zakładki moduły dodatkowo możemy ustawić odliczanie czasu np. do powrotu normalnego wyglądu, czy wyłączenia trybu konserwacji.

W taki sposób, dzięki wtyczce WP Tryb Konfiguracji ustawiliśmy naszą stronę w budowie w ciągu kilku minut. Pamiętaj o wyłączeniu trybu konserwacji po zakończeniu prac, aby strona była już normalnie widoczna.

Wyłączenie strony WordPress z wtyczką Maintenance

Wtyczka do ustawienia strony w budowie Maintenance umożliwia administratorowi WordPressa zamknięcie serwisu w celu konserwacji, włączenie trybu „503 Usługa chwilowo niedostępna”, ustawienie tymczasowej strony z autoryzacją, którą można edytować w ustawieniach wtyczki. W taki sposób możemy ustawić wyłączenie strony WordPress dla osób odwiedzających stronę. Korzystając z tej wtyczki możemy w łtwy sposób dodać swoje logo, obraz tła, kolor i tekst, który chcemy wyświetlić na stronie konserwacji.

#1 Zainstaluj i włącz wtyczkę Maintenance

To również bardzo prosta w obsłudze wtyczka do ustawienia strony w trybie budowy. Wtyczkę wystarczy zainstalować i włączyć.

#2 Przejdź do ustawień wtyczki

Po włączeniu wtyczki Maintenance nasza witryna zostanie automatycznie zmieniona na stronę w budowie. Po przejściu do ustawień wtyczki możemy ustawić tekst, który ma pojawić się na stronie w budowie, zdjęcie, logo, a nawet kod śledzący Google Analytics.

wp tryb konserwacji
#3 Strona w budowie jest gotowa

Po ustawieniu tytułu, nagłówka, opisu i zdjęć wystarczy włączyć tryb konserwacji i nasza strona w budowie jest gotowa i prezentuje się w taki sposób.

wygląd strony w budowie po włączeniu wtyczki maintenance

Co gdy tryb konserwacji nie działa?

Prawdopodobną przyczyną tego, że WP tryb konserwacji nie działa są pliki cookies Twojej strony. Spróbuj otworzyć przeglądarkę w trybie incognito i wtedy wejść na stronę lub spróbować wejść z urządzenia z którego nigdy nie byłeś na stronie. Możesz tutaj poprosić znajomego aby to zrobił. Jeśli w trybie incognito lub u znajomego wyświetli się strona w budowie to znaczy, że tryb konserwacji działa, a Ty widzisz stronę, ze względu na to, że na komputerze są zapisane stare pliki Cookies.

Tagi: wtyczka wordpress strona w budowie, wtyczka strona w budowie

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAMÓW WYCENĘ

Napisz co ma zawierać Twoja strona.

Odpowiem w 6 godzin!