Jak wstawić mapę Google na stronę WordPress

Dzięki tym poradom dodasz lokalizację Google do swojej strony internetowej. Zobacz jak wstawić mapę Google na stronę w WordPresie korzystając z tych prostych sposobów.
Jak wstawić mapę Google na stronę WordPress

Jeśli prowadzimy biznes w którym obsługujemy klientów pod fizycznym adresem to bez wątpienia warto do strony internetowej dodać lokalizację Google Maps. Ułatwi to dojazd do naszej firmy, a także czasami przyciągnie klientów, którzy szukają lokalnie różnych usług. Myśląc o lokalizacji Google Maps na stronie internetowej warto mieć założony bezpłatny profil Twojej firmy w Google Moja Firma.

Wstawienie mapy Google na stronę WordPress jest bardzo proste i można to zrobić różnymi sposobami. Wybierz dla siebie ten, który będzie najwygodniejszy.

Sposób nr 1

Dodanie mapy Google z pomocą Google Moja Firma

Jeśli mamy dodaną naszą lokalizację do Google Moja Firma to wystarczy zalogować się na konto i zobaczyć swoją lokalizację lub odszukać swoją wizytówkę w Google wpisując słowa po których ją znajdziemy.

Po odnalezieniu naszej wizytówki w Google Maps klikamy udostępnij i wybieramy umieszczenie mapy. Możemy tutaj wybrać jej wielkość: mała, średnia, wielka, niestandardowa. Następnie klikamy KOPIUJ HTML.

Skopiowany kod html dodajemy do strony internetowej i tym sposobem dodaliśmy mapę Google do strony. Skopiowany kod możemy dodać w dowolne miejsce na stronie, w którym chcemy wyświetlać naszą mapę Google.

Sposób nr 2

Dodanie mapy za pomocą Google Mapy

Możesz łatwo tworzyć mapy miejsc, które są dla Ciebie ważne oraz przekazać dostęp do wyświetlania i edycji Twoich map, a także udostępnić je użytkownikom z całego świata na stronie internetowej i blogu.

W tym celu aby dodać mapę Google przejdź na stronę https://www.google.com/intl/pl_PL/maps/about/mymaps/ i kliknij wypróbuj.

Następnie kliknij utwórz nową mapę. Odszukaj swoją lokalizację firmy w wyszukiwarce lub po prostu dodaj nową pinezkę korzystając z edytora.

Kolejny krok to udostępnienie. Jeśli Twoja lokalizacja jest gotowa to kliknij Udostępnij a następnie wpisz tytuł mapy i jej opis.

Zaznacz udostępnienie linków oraz opcję publiczne, aby każdy w Internecie mógł ją znaleźć.

Kliknij w trzy kropki obok nazwy Twojej mapy, a następnie wybierz opcję umieść na mojej stronie. Skopiuj kod html który został wygenerowany i wklej go na swojej stronie w dowolnym miejscu w którym ma się wyświetlać mapa Google.

Tym sposobem zamieściliśmy naszą lokalizację z Google Maps na stronie internetowej.

Nie potrafisz dodać lokalizacji Google Maps do strony na WordPressie?

Jeśli samodzielnie nie potrafisz dodać lokalizacji Google Maps do strony to podziel się swoim problemem w komentarzu. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Oceń tekst

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów: 5

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ