Jak zainstalować szablon WordPress – wgrywamy motyw

Instalację motywu do WordPressa możemy wykonać na kilka sposobów. Zobacz jak wgrać szablon bezpośrednio do WordPressa albo zainstalować go przez serwer FTP.

Jednym z dobrodziejstw WordPressa jest to, że mamy możliwość wyboru szablonu, który zastosujemy na swojej stronie. Dzięki temu jeszcze przed pracami nad stroną internetową będziemy mieć podgląd jak nasza strona będzie wyglądać po instalacji szablonu. Z racji tego, że szablonów do WordPressa jest naprawdę wiele, to znajdziemy coś do każdej branży. Gdy już wybierzemy nasz szablon, to pojawia się pytanie – jak zainstalować szablon do WordPressa.

Szablon możemy zainstalować korzystając z darmowej biblioteki WordPressa, ale też możemy go kupić na innej stronie, a wtedy trzeba wgrać go do WordPressa.

Instalacja zakupionego szablonu

Jak wgrać szablon WordPress

Gdy decydujemy się na płatny szablon do WordPressa to po zakupie otrzymujemy tajemniczy plik w formacie .zip gdzie zapisane są elementy naszej przyszłej strony internetowej. Ten spakowany szablon musimy wgrać na WordPress. Zobacz jak zrobić to krok po kroku:

 1. Przejdź do zakładki Wygląd > Motywy
 2. Kliknij Dodaj
 3. Kliknij Wyślij motyw na serwer
 4. Kliknij Przeglądaj
 5. Wybierz plik .zip z dysku
 6. Kliknij Zainstaluj

 • Warto wiedzieć

W taki sposób wgraliśmy szablon do WordPressa. Teraz wystarczy go włączyć i już możemy go używać.

wgrywanie szablonu do WordPressa

Co zrobić gdy wgranie szablonu się nie powiodło?

Czasami po przesłaniu pliku otrzymamy informację, że instalacja się nie powiodła. Wtedy zazwyczaj wystarczy rozpakować plik .zip z naszym szablonem i ponownie wykonać powyższe kroki, ale teraz wybrać plik z wypakowane folderu, który przeważnie nazywa się nazwa-szablonu_theme.zip

Wgrywanie szablonu WordPress na serwer

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wgrać szablonu według powyższych kroków to możesz go zainstalować poprzez serwer FTP. Aby to zrobić musisz mieć dostęp do FTP (adres serwera, nazwa użytkownika, hasło) oraz program do obsługi, np. FilleZilla. Następnie rozpakuj swój plik z szablonem, bo na serwer musimy wrzucić rozpakowany folder (nie dodajemy pliku .zip).

 1. Zaloguj się do serwera FTP
 2. Wybierz swoją domenę
 3. Przejdź do public_html > wp-content > themes
 4. Skopiuj rozpakowany folder z szablonem

Instalacja motywu WordPress przez FTP
wgrywanie szablonu wordpress przez serwer FTP

Po dodaniu motywu przez serwer FTP musimy przejść do zakładki motywy i aktywować przesłany motyw.

Dodawanie motywu WordPress

Trzecią metodą instalacji szablonu WordPress jest dodanie gotowych i darmowych szablonów. Znajdziemy je w naszym panelu zarządzania stroną internetową. Wystarczy przejść do zakładki Wygląd > Motywy i wybrać Dodaj. W tym miejscu znajdziemy wiele bezpłatnych motywów, które możemy zainstalować na naszej stronie.

darmowe motywy WordPress instalacja

Oceń tekst

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Obrazek domyślny
Kamil Laskowski

Skutecznie zwiększam widoczność moich klientów w wyszukiwarce Google poprzez techniczne pozycjonowanie stron internetowych.