SEO i SEM, dlaczego korzystanie z obydwu rodzajów promocji ma sens

SEO i SEM to dwa podstawowe rodzaje marketingu internetowego, które są dostępne dla użytkowników chcących promować swoje produkty czy usługi w internecie. Dlaczego są one ważne i jak z nich korzystać, żeby przynosiły wymierne korzyści? Czy korzystanie tylko z jednej bądź drugiej formy promocji będzie wystarczające, żeby stać się widocznym w sieci?
SEO i SEM, dlaczego korzystanie z obydwu rodzajów promocji ma sens

SEO, czyli darmowa opcja pozycjonowania stron

SEO (z angielskiego Search Engine Optimization) to nic innego jak optymalizowanie stron i treści internetowych przy użyciu słów kluczowych. Często zamiennie używane są frazy kluczowe lub z angielskiego keywords. Są to pojedyncze słowa lub ciągi wyrazów, które użytkownicy internetu wpisują do wyszukiwarki w celu znalezienia informacji na dany temat. Zatem ten rodzaj marketingu polega na umieszczaniu na stronie internetowej, blogu czy w opisie produktów sklepu internetowego wyrazów, którymi wcześniej interesowali się użytkownicy. Roboty przeglądarek internetowych analizując zapytanie o daną frazę wyszukują, i wyświetlają strony, w których opisach, są poszukiwane słowa.

SEM, czyli płatna reklama w internecie

Jeśli chodzi o płatną reklamę, to do ich tworzenia wykorzystujemy narzędzia na przykład Google Ads. Reklama Google zyskuje na popularności, ponieważ szybko przynosi wymierne korzyści. Nasza witryna wyświetla się na górze lub z boku w wyszukiwarce, przez co jest lepiej widoczna. Mało kto, szukając interesujących treści, przechodzi na drugą lub kolejną stronę wyświetlanych propozycji. Dlatego SEM jest skuteczny dla niecierpliwych. Dzięki niemu zwiększa się klikalność i ruch na stronie.

Która opcja jest lepsza? A może obydwie stosowane jednocześnie, są przepisem na sukces?

Samo pozycjonowanie SEO może nie wystarczyć, lub uzyskanie wysokiej pozycji będzie wymagało czasu. Natomiast opłacanie reklam przyniesie szybki efekt, ale za to krótkotrwały.

Dlatego, aby nasza obecność na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach była stała można, wykorzystać oba narzędzia. Dobre SEO zawsze podnosi naszą pozycję, a płatną reklamę wykorzystywać do czasowych promocji na przykład nowych produktów.

Podsumowując, nie bójmy się korzystać z tych dwóch form reklamy jednocześnie, bo efekt będzie długofalowy, a korzyści mogą zaskoczyć.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ