Co to jest meta description

Meta description to fragment do około 155 znaków – tag w HTML – który podsumowuje zawartość strony. Wyszukiwarki pokazują opis meta w wynikach wyszukiwania głównie wtedy, gdy szukana fraza znajduje się w opisie, więc optymalizacja meta opisu jest kluczowa dla SEO na stronie.
Co to jest meta description

Meta description – czyli krótkie podsumowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google ma zazwyczaj do 155 znaków.

Jak wygląda meta description?

Meta description znajduje się w sekcji head strony internetowej przeważnie pod znacznikiem title.  A w taki sposób wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google:

meta description wygląd w wyszukiwarce google

Jak napisać poprawnie meta description?

Artykuły na temat meta description zawierają różne informacje. Ja postaram się przekazać Ci te informacje, które pozwolą Ci poprawnie napisać opis meta description.

155 znaków, a czasami więcej

Właściwa długość tak naprawdę nie istnieje, wszystko zależy od wiadomości, którą chcesz przekazać użytkownikom. Od czasu do czasu google zmienia długość. W dzisiejszych czasach najczęściej opisy meta występują do 155 znaków, z pewnymi wartościami odstającymi do 300 znaków. W tych 155 znakach twojego opisu postaraj się przekazać użytkownikowi jak najwięcej wartościowych informacji.

Meta description to opis strony internetowej

Meta description ma za zadanie promować Twój produkt, usługę lub cokolwiek innego co znajduje się na stronie internetowej! Postaw się po drugiej stronie i pomyśl co jako użytkownik chciałbyś zobaczyć w wynikach wyszukiwania, a wtedy napiszesz dobry opis. Możesz wspomóc się tym przykładem: „Cześć, mamy taki i taki nowy produkt, a ty tego chcesz. Wejdź na stronę, dowiedz się więcej i kup online!”

Dodaj słowo kluczowe

W meta description możesz zamieścić słowo kluczowe, które odpowiada treści znajdującej się na stronie, wtedy Google będzie bardziej skłonny do użycia tego opisu meta i wyróżnienia go w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu link do Twojej witryny będzie jeszcze bardziej zachęcający.

Nie popełniaj błędów

Wyświetlany w wynikach wyszukiwania meta description to streszczenie tego, co użytkownik chce znaleźć po wejściu na stronę. Jeśli napiszemy nieprawdziwe informacje lub meta description nie będzie się zgadzał z tym co użytkownik zobaczy na stronie, to najprawdopodobniej wróci on z powrotem do wyników wyszukiwania tracąc jednocześnie zaufanie do odwiedzanej strony internetowej.

Meta description nie ma wpływu na pozycję w Google

Google ogłosiło w 2009 r., że ani meta description, ani meta keywords nie są uwzględniane w algorytmach rankingu Google. Meta description może jednak pozytywnie wpływać na CTR strony (współczynnik klikalności) w Google, co może mieć pozytywny wpływ na zdolność strony do zdobywania lepszych pozycji, dlatego ważne jest, aby włożyć trochę wysiłku i napisać odpowiedni opis meta.

Prawidłowo napisany opis meta description to ogromna szansa na zwiększenie zainteresowania użytkownika, który szuka odpowiedzi w wyszukiwarce Google. Choć nie jest on czynnikiem rankingowym to dobrze napisany potrafi zwiększyć ilość wejść na stronę internetową i zachęcić użytkowników do określonego działania.

Wykonując pozycjonowanie lokalne warto skupić się nad prawidłowym opisem, aby przyciągnąć lokalnych klientów.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ