Kamil Laskowski

Jak sprawdzić czy strona jest na WordPressie?

Za pomocą jednej z tych trzech metod możemy łatwo i szybko sprawdzić czy strona internetowa jest na oprogramowaniu CMS WordPress.

Pewnie zdarzyło Ci się odwiedzić różne strony internetowe i zastanawiasz się z jakiego oprogramowania korzystają? W przypadku WordPressa możemy w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy dana strona internetowa jest na silniku CMS WordPress.

1. Metoda z kodem źródłowym strony

Aby sprawdzić czy strona jest na CMS WordPress musimy na nią wejść, a następnie w dowolne miejsce na stronie internetowej klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy wyświetl źródło strony.

Jeśli w źródle strony internetowej znajdziemy /wp-content/ to znaczy, że strona internetowa jest na oprogramowaniu WordPress.

Możemy odszukać tą informację przeglądając kod źródłowy strony internetowej lub klikamy Ctrl + F i wyszukujemy “wp-content”.

jak sprawdzić czy strona jest na WordPress za pomocą kodu źródłowego strony

2. Sprawdzanie metodą wp-admin

Druga metoda sprawdzenia czy strona jest na WordPressie to zastosowanie wp-admin po adresie url. Aby wypróbować ten sposób przechodzimy na stronę internetową, która nas interesuje, a następnie za adresem wpisujemy /wp-admin

Dla przykładu:

https://nazwa-strony.pl/wp-admin

W ten sposób większość osób loguje się do panelu WordPressa swojej strony internetowej. Oczywiście ta metoda nie zawsze się sprawdza, bo czasami ktoś zmienia odnośnik “wp-admin” ale możemy spróbować również w ten sposób.

Jeśli wyświetli nam się strona logowania to znaczy, że strona jest na WordPressie.

3. Za pomocą wtyczki Wappalyzer

Wappalyzer to bezpłatna wtyczka do przeglądarki Chrome dzięki której sprawdzimy z jakiego oprogramowania korzysta strona internetowa.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAMÓW WYCENĘ

Napisz co ma zawierać Twoja strona.

Odpowiem w 6 godzin!