Jak sprawdzić czy strona jest na WordPressie?

Za pomocą jednej z tych trzech metod możemy łatwo i szybko sprawdzić czy strona internetowa jest na oprogramowaniu CMS WordPress.
jak sprawdzić czy strona jest na WordPressie

Pewnie zdarzyło Ci się odwiedzić różne strony internetowe i zastanawiasz się z jakiego oprogramowania korzystają? W przypadku WordPressa możemy w bardzo prosty sposób sprawdzić, czy dana strona internetowa jest na silniku CMS WordPress.

Aby sprawdzić czy strona jest na CMS WordPress musimy na nią wejść, a następnie w dowolne miejsce na stronie internetowej klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy wyświetl źródło strony.

Jeśli w źródle strony internetowej znajdziemy /wp-content/ to znaczy, że strona internetowa jest na oprogramowaniu WordPress.

Możemy odszukać tą informację przeglądając kod źródłowy strony internetowej lub klikamy Ctrl + F i wyszukujemy „wp-content”.

2. Sprawdzanie metodą wp-admin

Druga metoda sprawdzenia czy strona jest na WordPressie to zastosowanie wp-admin po adresie url. Aby wypróbować ten sposób przechodzimy na stronę internetową, która nas interesuje, a następnie za adresem wpisujemy /wp-admin

Dla przykładu:

https://nazwa-strony.pl/wp-admin

W ten sposób większość osób loguje się do panelu WordPressa swojej strony internetowej. Oczywiście ta metoda nie zawsze się sprawdza, bo czasami ktoś zmienia odnośnik „wp-admin” ale możemy spróbować również w ten sposób.

Jeśli wyświetli nam się strona logowania to znaczy, że strona jest na WordPressie.

3. Za pomocą wtyczki Wappalyzer

Wappalyzer to bezpłatna wtyczka do przeglądarki Chrome dzięki której sprawdzimy z jakiego oprogramowania korzysta strona internetowa.

Oceń tekst

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 4

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Darmowy kurs SEO

Darmowy kurs SEO to 6 solidnych lekcji, które nauczą Cię podstaw pozycjonowania strony internetowej. Poznasz fundamenty SEO, które pozwolą Ci zwiększyć widoczność strony i poprawić jej pozycje.

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO
Zapisz się na darmowy kurs SEO

Dołącz do prawie 500 osób, które już poprawiają SEO swojej strony.

Wypełnij formularz, aby przejść do kursu.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony?

Zamów bezpłatną wycenę

/ CZEKAM NA WIADOMOŚĆ