Kamil Laskowski

Jak sprawdzić na jakim szablonie jest strona

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić na jakim szablonie jest strona to możesz to zrobić za pomocą kodu źródłowego lub korzystając z dedykowanej strony. Które rozwiązanie wybierasz?

Przeglądając wzdłuż i wszerz Internet czasami szukamy inspiracji dla naszej strony internetowej. Co zrobić gdy znajdziemy stron internetową która nam się podoba i chcemy sprawdzić na jakim szablonie została zbudowana? Dla początkujących użytkowników może wydawać się to niemożliwe, ale są na to proste sposoby.

Sprawdzanie nazwy szablonu strony za pomocą kodu źródłowego

Jeśli mamy do czynienia z stroną na WordPressie, a tych jest bardzo wiele w naszym codziennym otoczeniu to możemy to zrobić za pomocą kodu źródłowego strony. Jeśli jeszcze nie wiesz jak sprawdzić czy strona jest na WordPress to zapraszam Cię do mojego wpisu.

Aby sprawdzić nazwę szablonu strony internetowej za pomocą kodu źródłowego strony internetowej klikamy w dowolnym miejscu na stronie prawym przyciskiem myszy i wybieramy wyświetl źródło strony.

Wyświetli nam się kod źródłowy strony internetowej. Następnie aby sprawdzić szablon strony WordPress odszukujemy /themes/

Jak sprawdzić na jakim szablonie jest strona za pomocą kodu źródłowego

Możemy to zrobić przeglądając kod źródłowy strony lub klikając Ctrl + F i wpisując w wyszukiwarkę. Za /themes/ mamy nazwę szablonu WordPress z którego korzysta strona internetowa. W tym przypadku jest to szablon o nazwie zakara.

Czasami może zdarzyć się tak, że strona na WordPressie korzysta z autorskiego szablonu i wtedy za nazwą /themes/ znajdziemy przeważnie nazwę strony/firmy. To dla nas informacja, że strona może korzystać z modyfikowanego szablonu lub własnego.

Sprawdzanie szablonu strony za pomocą strony whatwpthemeisthat

W tej metodzie przechodzimy na stronę https://whatwpthemeisthat.com/ i w pole adres wpisujemy interesującą nas stronę internetową. Program za nas sprawdzi szablon strony internetowej WordPress oraz wtyczki z których korzysta.

sprawdzam szablon strony na WordPRess

Po wpisaniu adresu url otrzymamy informację z jakiego motywu korzysta strona i jakie ma zainstalowane wtyczki.

Nie udało Ci się sprawdzić szablonu?

Napisz w komentarzu z jaką stroną internetową masz problem, a wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie z jakiego szablonu WordPress korzysta.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAMÓW WYCENĘ

Napisz co ma zawierać Twoja strona.

Odpowiem w 6 godzin!