Jak usunąć motyw WordPress

Usunąć motyw z WordPress możemy na dwa sposoby - z zakładki Motywy lub poprzez serwer FTP. Wybierz ten który będzie Ci bardziej odpowiadał.

Korzystając z WordPressa mamy możliwość korzystania z wielu motywów które możemy instalować i testować na naszej stronie internetowej. Gdy już wybierzemy swój wymarzony motyw powstaje pytanie jak usunąć motyw, którego nie używamy?

Usuwanie motywu z WordPress

Aby usunąć nieużywany motyw z WordPressa postępuj według tych kroków:

  1. Przejdź do zakładki Wygląd > Motywy
  2. Wybierz motyw który chcesz usunąć i kliknij szczegóły motywu
  3. Na dole po prawej stronie kliknij Usuń

Obecnie nie można usunąć motywu który jest aktywny, ale w starszych wersjach WordPressa była taka możliwość, więc sprawdź, czy motyw którego używasz nie jest aktywny.

zdjęcie pokazuje jak usunąć motyw z WordPress

Usuwanie motywu WordPress poprzez FTP

Drugi sposób to usunięcie motywu przy wykorzystaniu serwera FTP. Osobiście polecam pierwszą opcję z racji tego, że jest szybsza. W tej opcji możemy przypadkiem usunąć motyw, którego aktualnie używamy więc korzystając z tej metody polecam wcześniej zrobić backup strony WordPress.

Aby usunąć motyw WordPress poprzez FTP postępuj według tych instrukcji:

1/ zaloguj się do serwera FTP (np. za pomocą FilleZilla)

2/ wybierz domenę

3/ odszukaj public_html > wp-content > themes

4/ zaznacz wybrany motyw i kliknij usuń

zdjęcie pokazujące jak usunąć motyw WordPress poprzez serwer FTP

W ten sposób usuniesz motyw WordPress bez potrzeby logowania się do panelu administratora. Pamiętaj aby nie usunąć aktywnego motywu.

Dlaczego warto usuwać motywy

Na swojej stronie internetowej warto mieć tylko jeden motyw z którego nie korzystamy. Pozostałe motywy są nam zbędne, a dodatkowo musimy pamiętać o ich aktualizacji. W przypadku braku aktualizacji możemy narazić się na zawirusowanie strony internetowej lub inne negatywne skutki. 

Na co zwrócić uwagę przed usuwaniem motywów

Jeśli zabierasz się za usuwanie motywów z WordPressa to pamiętaj, aby nie usunąć aktualnie używanego motywu. Dodatkowo przed usuwaniem motywu warto zrobić kopię zapasową strony internetowej, aby w razie przywrócić poprawną kopię strony internetowej.

Oceń tekst

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie ocenił

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Obrazek domyślny
Kamil Laskowski

Skutecznie zwiększam widoczność moich klientów w wyszukiwarce Google poprzez techniczne pozycjonowanie stron internetowych.